Kadınlarda Saç Ekimi

kadinlarda-sac-ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Olur?

Öncelikle kadınlar için saç ekimi işleminde tıraşsız saç ekimi seçeneğinin de olduğunu belirtmek gerekiyor. Çok sayıda kadın saçların tıraş edilmesi noktasında endişe yaşadığı için bölgesel kellik ya da seyrelmiş saç problemiyle birlikte yaşamaya karar veriyor. Oysa günlük hayatı etkilemeyecek kısa bir süreçle bu problemden tamamen kurtulmak mümkündür. Estetik kaygıların önüne geçen tıraşsız saç ekim işleminden de faydalanılabilir. Bu yöntemde sadece donör olarak seçilen alanda oldukça küçük bir bölge tıraş edilir. Ancak tıraşsız olarak gerçekleştirilen saç ekim işleminde saç kıllarının arasından ekim yapılıyor ve bu da diğer saç köklerinin kimi zaman zarar görmesine neden olabiliyor. Dolayısıyla tıraşlı olarak gerçekleştirilen saç ekiminde çok daha başarılı sonuçlar almak mümkündür. Bu konuda karar, saç ekiminden faydalanmak isteyen kişiye bırakılıyor.

Kadın Saç Ekiminde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Çoğu zaman kadınlar saç ektirebilir mi konusunda bile endişeler yaşanabiliyor. Kadınlar da saç ektirebilir ve tıpkı erkeklerde olduğu gibi gayet başarılı sonuçlar alınabilir. Kadınlarda en başarılı sonucu sunan yöntem FUE tekniği oluyor. Bu işlem lokal anestezi altında gerçekleştirildiğinden saç ekimi sırasında herhangi bir acı hissedilmiyor. Çoğunlukla ense bölgesinde, iki kulak arasında kalan bölgeden alınan saç kökleri, saç kaybının yaşandığı bölgeye ekiliyor. Böylelikle hem doğal hem de estetik sonuçlar alınması mümkün olabiliyor.

Saç ekiminin tamamlanmasıyla birlikte kişinin evine gitmesi mümkündür. Operasyonun ise yaklaşık olarak 6 ila 8 saat sürdüğünü söyleyebiliriz. Ancak saç kaybının meydana geldiği bölgeye, kaç adet saç kökünün transfer edileceğine bağlı olarak bu süre daha kısa olabileceği gibi daha uzun da olabilir. Saç ekiminin tamamlanmasından bir süre sonrasında mutlaka kontrol için muayeneye gidilmesi gerekir. İlk 3 gün boyunca saç ekiminin yapıldığı bölgeye darbe alınmaması, bu bölgenin güneşe maruz kalmaması önemlidir. Ayrıca saç ekiminin yapıldığı alana masaj yapılmaması, çeşitli kozmetik ürünler sürülmemesi de işlemin başarısını etkileyen faktörlerdir.

3 gün sonrasında önerilen şampuan kullanılarak saçların dikkatli bir şekilde yıkanması mümkün olabiliyor. Hafif düzeyde kızarıklık ve kabuklanma olması ise beklenen bir durumdur. Kabuklanma gibi görünümler oluştuğunda endişe edilmesine gerek olmaz. Kişinin deri yapısına da bağlı olarak bu görünüm bir hafta ila 10 gün içerisinde tamamen ortadan kalkar. Saç ekimi yaptıran kadınlar evde birkaç gün dinlendikten sonra iş hayatına geri dönebilir.

Ücretsiz Saç Analizi:

  Kadınlarda Saç Ekimi Erkeklerden Farklı mı Olur?

  Genellikle kadınlara saç ekimi yapılır mı konusu kadar erkeklerden farklı mı olur gibi konular da akılları karıştırıyor. Temel olarak saç ekiminde uygulanan prosedür erkekler ve kadınlarda aynıdır. Ancak kadınlarda bu işlemin çok daha dikkatli ve titiz bir şekilde yapılması gerekir. Özellikle donör bölgenin de dikkatli seçilmesi önem taşıyor. İki kulak arasında kalan bölgede küçük bir pencere açılması ve saç köklerinin bu bölgeden alınması en doğru tercihtir. Böylelikle işlem tamamlandığında ve iyileşme süreci de sona erdiğinde saç ekiminin yapıldığı hiçbir şekilde belli olmaz.

  bayanlarda-sac-ekimi

  Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı Olur?

  Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda saç ekimi sonuçları gayet başarılıdır. Ancak işlemin başarısı, kişinin kendisine iletilen uyarıları dikkate alması ve bazı hususlara dikkat etmesi ile de yakından ilgilidir. Özellikle tıraşsız saç ekiminin tercih edilmesi durumunda saçların yıkanmasına dikkat edilmesi, saçlı deride oluşan kabukların yumuşatılması gerekir. Bunun için de yumuşatıcı bir krem kullanılır. İlk saç yıkama işleminin saç ekiminin yapıldığı yerde gerçekleştirilmesi çok daha doğru olacaktır.

  Tıraşsız olarak gerçekleştirilen saç ekiminde deride meydana gelen kabuklar bile saçlarla kamufle olabiliyor. Bu nedenle iş hayatına ya da sosyal yaşantıya daha kısa sürede dönülüyor diyebiliriz. Elbette kadınlarda saç ekimi sonuçları için sabırlı olmak ve beklemek gerekiyor. İşlemin ardından çok kısa bir sürede neticeyi net bir şekilde görmek mümkün olmaz.

  Ücretsiz Saç Analizi:

   Kadınlarda Saç Ekimi Sonuçları

   kadinlarda-sac-ekimi-fiyatlari

   Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları

   Herhangi bir teknikle saç ekimi kadın için gerçekleştirildiğinde de fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Uygulanan teknik, ne kadarlık bir alana ekim yapılacağı gibi faktörler kadınlarda saç ekimi fiyatları üzerinde etkili olduğundan net bir fiyattan söz etmek yanıltıcı olabilir. Ancak basit bir inceleme sonrasında bu bilgiler kesinleştirilir ve tarafınıza fiyat bilgisi de iletilir.

   A++ Hastanede Ömür Boyu Garantili Saç Ekimi

   UZMAN EKİP AVANTAJI İLE
   BU AYA ÖZEL
   499€ İNDİRİM!

   Saç ekiminde yaklaşık 15 yıllık tecrübeye sahip NeoHairPlus Saç Ekim Uzmanları ile Güvenirilir,Garantili ve Ağrısız operasyon fırsatı!
   HEMEN FİYAT AL

   Uzmanlarımızdan Ücretsiz Destek Alın!