Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Nedir?

Daha önce bu işlemle tanışmamış olanlar sakal ekimi nasıl oluyor sorusunun yanıtını da merak edebilir. Ensede, iki kulak arasında kalan bölgede bulunan saç telleri alınarak sakal bölgesine transfer edilir. Genel olarak saç ekiminin bu prosedürle gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Sakal ekimi ile mevcut sakal hatlarının güçlendirilmesi sağlanabiliyor. Sadece belirli bir bölgede sakal kaybı meydana geldiğinde bu görünümün ortadan kaldırılması da mümkün olabiliyor. Sakal şeklinin iyileştirilmesi ve çok iyi bir simetrinin yakalanması da mümkündür.

Sakal Ekimi Yöntemleri

Öncelikle sakal ekimi nasıl yapılır sorusunun yanıtının hangi yöntemin tercih edildiğine bağlı olarak değişebildiğini belirtelim. Sakal ekiminde en popüler iki yöntem FUE ve FUT teknikleridir.

Ücretsiz Saç Analizi:

  FUT Yöntemi ile Sakal Ekimi

  FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) yöntemi ense bölgesinden çok küçük bir doku şeridinin kesi yolu ile alınması ve bu dokudaki saç köklerinin istenen bölgeye transfer edilmesi şeklinde uygulanır. Donör olan bölgeden alınan bu saç kökleri greft adını taşır. Sakal bölgesine nakledilmek üzere 2 bin ila 5 bin arasında saç kökünün alınması mümkün olabiliyor. Ancak FUT yönteminin daha eski bir teknik olduğunu da belirtmeliyiz. Diğer yönteme nazaran daha uzun bir iyileşme sürecini gerektirir.

  FUE Yöntemi ile Sakal Ekimi

  FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) ise çok daha yeni ve kişi açısından da çok daha konforlu bir yöntemdir. Bu yöntemde her bir kıl folikülü için çok küçük olan, mikro boyutta kesik açılır ve kıl kökleri alınarak sakal kaybı olan bölgeye ekilir. Bir diğer deyişle fue sakal ekimi yönteminde foliküler üniteler donör bölgesinden teker teker alınır. Diğer yöntemden bir diğer farkı da iyileşmenin daha kısa bir zaman diliminde tamamlanıyor olmasıdır.

  Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

  Vücutta farklı bir alandan alınan kıl köklerinin sakal bölgesine nakledilmesiyle gerçekleştirilen sakal ekimi işlemi, günümüzde çok sayıda erkeğin faydalandığı tekniklerden biridir. Bu yöntem köse olarak tanımlanan yani hiç sakalı olmayan kişilere de uygulanabilir. Seyrek sakal yapısını değiştirmek ya da düzgün bir sakal hattı oluşturmak amacıyla da tercih edilebiliyor. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor ve bu sayede uygulama sırasında olumsuz bir his yaşanmasının da önüne geçilmiş oluyor.

  Dökülme özelliği olmayan bölgelerden kıl kökleri alındığı için sakal ekiminin başarı oranı gayet yüksektir. Sakalın hiç olmaması durumunda kişinin isteği de dikkate alınarak bir planlama yapılıyor. Bu gibi durumlarda 1000 ila 3000 arasında kıl kökünün sakal bölgesine ekilmesi söz konusu olabiliyor. Sadece seyrek sakal şikayetine sahip olan erkeklerde ise daha az sayıda kıl kökünün ekilmesi ile istenen sonucunun yakalanması mümkündür.

  Ücretsiz Saç Analizi:

   Sakal Ekimi Ne Kadar Sürer & Aşamaları Nelerdir?

   sakal-ekimi-fiyatlari

   Sakal Ekimi Acıtır Mı?

   Sakal seyrekliği ya da sakal kaybı gibi sorunlar yaşadığı halde sakal ekimi acıtır mı konusunda endişe duyanların ve bu yöntemden faydalanmayanların sayısı da bir hayli fazladır. Oysa sakal ekiminin yapılması ya da donör bölgeden kıl köklerinin alınması sırasında kişinin acı hissetmesi asla mümkün olmaz çünkü anestezi işlemi gerçekleştirilir. Lokal anestezi ile donör bölge de sakal bölgesi de uyuşturulur. Bu sayede acı, ağrı yahut sızı hissedilmesinin de önüne kolaylıkla geçilmiş olur.

   Sakal Ekimi Fiyatları

   Her erkek için sakal ekim ücreti aynı olamaz. Kaç adet greft kullanıldığı ya da hangi tekniğin tercih edildiği gibi pek çok unsur bu işlemin fiyatlarını da etkiliyor. Dolayısıyla sabit bir fiyatın geçerli olması da imkansızdır. Ancak sakal ekimi fiyat açısından avantajlı yöntemlerden biridir. Sanıldığı kadar yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmak gerekmeden bu işlemden faydalanılabilir ve sakal bölgesinde daha fazla sayıda kıl kökü olması sağlanabilir.

   sakal-ekimi-oncesi-sonrasi

   Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası

   Erkekler sakal ekimi öncesi sonrası hakkında da bilgi sahibi olmalıdır. İşlemden sonraki 2 gün önemlidir ve bu 2 günde vücudu zorlayan aktivitelerden kaçınmak gerekir. Ayrıca sakal ekimi kaç günde iyileşir sorusunun yanıtının da 7 gün olduğunu söyleyebiliriz. İşlemin ardından bölgede hafif kabuklanma olabilir ve bu durum gayet normaldir. Ekilen köklerde bulunan kılların 2 hafta sonrasında dökülmesi de gayet normaldir. 90 gün, ekilen sakal ne zaman çıkar sorusunun yanıtıdır.

   A++ Hastanede Ömür Boyu Garantili Saç Ekimi

   UZMAN EKİP AVANTAJI İLE
   BU AYA ÖZEL
   499€ İNDİRİM!

   Saç ekiminde yaklaşık 15 yıllık tecrübeye sahip NeoHairPlus Saç Ekim Uzmanları ile Güvenirilir,Garantili ve Ağrısız operasyon fırsatı!
   HEMEN FİYAT AL

   Uzmanlarımızdan Ücretsiz Destek Alın!