DHI Saç Ekimi


DHI saç ekimi, uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereken ve saç kaybının meydana geldiği bölgelere uygulanan bir saç ekim tekniğidir. İmplanter pen olarak adlandırılan özel cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen bu saç ekim yönteminden hem kadın saç ekiminde hem de erkek saç ekiminde kullanılabilir. Günümüzde dhi saç ekimi yaptıranlar son derece memnun kalıyor. Sürecin gayet konforlu geçmesi de bu memnuniyette etkili olan unsurlardan biridir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

Türkçeye ‘doğrudan saç ekimi’ olarak çevrilen dhi saç ekimi nedir sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Choi adı verilen medikal cihaz ile greftlerin toplanması ve yine aynı cihaz ile cilde yerleştirilmesi şeklinde uygulanan saç ekim tekniğine DHI saç ekimi deniyor. İşlem sırasında kullanılan kalem benzeri özel cihaz sayesinde greftin toplanması ve yerleştirilmesi aynı anda yapılabiliyor. Bu iki işlemin ayrı seferler halinde yapılmasına gerek kalmıyor ve bu da hasta açısından sürecin daha konforlu olmasını sağlıyor. Çünkü saçı kısaltmaya gerek kalmıyor ve uygulamadan faydalanan kişiler hızla günlük yaşantısına geri dönebiliyor. Bu yöntemde cilde kesi ya da kanal açılmıyor. Özel cihaz ile cilt mikro boyutta deliniyor ve greft de delinen bu yere bırakılıyor.

DHI Tekniği Nedir?

Kısaca, donör bölgeden alınan saç folliküllerinin saç ekiminin yapılacağı alana implanter ile transfer edilmesi, dhi tekniği nedir sorusunun yanıtıdır. İki aşamanın tek bir anda gerçekleştirildiği bu yöntem saç ekimi yaptırmak isteyenlere zamandan tasarruf da sunuyor. Choi iğnesi bu tekniğin temelini oluşturuyor. Son derece ince bir yapıya sahip olan bu cihazın uç kısmı keskindir. Silindirik yapıda olan uç kısmı yardımı ile saç telleri, kökleri ile beraber kanal boyunca sürülür ve iğne kısmına yerleştirilir. Böylelikle saçsız olan bölgeye ekimi kolay ve hızlı bir biçimde yapılabilir.

DHI Saç Ekimi Avantajları

Genel olarak dhi saç ekimi avantajları konusunda şu bilgileri aktarabiliriz:

  • Saçlı bölgeden alınan saç köklerinin sağ kalma oranları bu teknikte çok daha yüksektir.
  • Saç köklerinin alınmasının ardından, dokunun dışında kalış süresi çok kısadır ve bu sayede saç ekiminin başarısı da yükselir.
  • Ciltte kesi alanı daha azdır ve kanama riski de minimum düzeye indirgenir.
  • Saç ekilen bölgedeki iyileşme son derece hızlı gerçekleşir. Hızlı iyileşme, hastanın iş hayatına ya da günlük yaşantısına geri dönme süresinin de kısa olması anlamına gelir.
  • Traşsız saç ekimi çok daha kolay yapılır.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Donör bölgeden kökleri ile birlikte toplanan saç telleri, hedeflenen bölgeye açılan küçük bir delik ile dikilir. Genel olarak dhi saç ekimi nasıl yapılır sorusunun yanıtı bu şekilde özetlenebilir. Kullanılacak greft sayısı ve ekim yapılacak alanın büyüklüğü gibi unsurlara bağlı olarak işlem süresi değişebiliyor. Genellikle bu sürenin 6 saat ile 12 saat arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Öncelikle dhi saç ekimi İstanbul kentinde rahatlıkla yapılabiliyor. Hatta çok sayıda yabancı turist, saç ekiminden faydalanmak için İstanbul’a geliyor. Fiyat konusunda ise net bir rakamdan söz edilmesi saç ekiminden faydalanmak isteyenler için yanıltıcı olabilir. Çünkü dhi saç ekimi fiyat belirlemesinde pek çok farklı faktör dikkate alınıyor. İşleme başlanmadan önce kişinin mutlaka detaylı bir muayeneden geçirilmesi gerekiyor. Bu sayede saç ekimi işleminde kullanılacak olan greft sayısının belirlenmesi sağlanıyor. Greft sayısı fiyatı etkileyen unsurlardan en önemlisidir. Saç ekiminin ne kadarlık bir alana yapılacağı da yine fiyatta belirleyici olan faktörler arasında bulunuyor. Tüm bunlar nedeniyle kişinin muayene olmasından önce fiyat bilgisi iletilmesi doğru değildir.


DHI Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadar?

Elbette dhi saç ekimi iyileşme süresi oldukça kısadır. Kişi işlemin ardından aynı gün taburcu olabilir ve evine gidebilir. Birkaç günlük istirahat süresinin ardından günlük rutinine dönebilir. İyileşme süresi kişinin cilt yapısıyla da ilgilidir ancak çoğunlukla 2 haftalık bir zaman diliminde iyileşmenin tamamlandığını söyleyebiliriz. Saçların son halini görmek için de 12 ay beklemek gerektiğini unutmamalısınız.

İşlemin ardından saç ekilen bölgenin korunması son derece önemlidir. Çünkü saç köklerinin olası zararlardan korunması gerekir. Özellikle bu bölgeye darbe almaktan kaçınılmalıdır. İşlemin hemen ardından birkaç gün evde dinlenilmesi, olası kazaların gerçekleşme ihtimalinin düşürülmesi amacıyla önerilir. Darbe almanın yanı sıra bu bölgenin sürtünmeden korunması da gerekiyor. Rahat giysilerin tercih edilmesi, giysilerin giyilip çıkarılması sırasında saçlı bölgeye sürtünmemesi, baskı uygulamaması dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Saç ekiminden sonraki 4 hafta boyunca vücudu zorlayan ağır egzersiz ve spor hareketlerinin yapılmaması lazım… İyileşme döneminde alkol ve sigaradan uzak durulması da önem taşıyor. Bu bölgeyi güneş ışınlarından da korumalısınız. Size önerilen şampuanı kullanmanız, bunun dışında farklı kozmetik ürünlerin saçlı deri ile temasından kaçınmanız da son derece mühim.

DHI Saç Ekimi Aşamaları

Bu teknikte saç ekimi sadece iki aşamada tamamlanıyor.

1. Aşama
Saçlı deriden toplanan saç follikülleri choi implanter kalem içerisine tek tek yerleştiriliyor. Bu işlemin büyük bir özenle yapılması gerekir. Yerleştirme sırasında saç köklerinin zarar görmemesine dikkat edilmelidir.

2. Aşama
Bu aşamada ise saç kökleri 40 -45 derecelik açılarla saçsız alana ekilir. Kişinin doğal saçlarının yönü dikkate alınarak saç köklerinin yönü de belirlenir. Saç köklerinin ekilmesi, cihazın itme özelliği sayesinde pratik bir şekilde tamamlanır.

Fue Saç Ekimi İle DHI Arasındaki Farklar

Saç ekimine sıcak bakanlar FUE Saç Ekimi ve DHI Saç Ekimi arasındaki farklar hakkında da bilgi sahibi olmak isteyebiliyor. Bu farkları kısaca şu şekilde özetleyebiliriz:

  • FUE yönteminde ekim yapılacak bölgeye safir uçlu aletler ile kanallar açılır. Ancak DHI yönteminde kanal açmaya gerek duyulmaz. Özel alet ile saç kökü direkt olarak saçsız deri altına yerleştirilir.
  • DHI tekniği sadece iki aşamada tamamlanırken diğer teknik 3 aşamalı olarak yapılır.
  • Cilde kanal ya da kesi açılmadığından kanama riski daha düşüktür.
  • İyileşme DHI tekniğinde daha kısa zamanda tamamlanır.

Kellik Kaderiniz Olmasın!

Ağrısız ve Tıraşsız Saç Ekimi İçin Hemen Bilgi Al!

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamak İçin Sizi Bekliyor! Hemen WhatsApp Butonuna Tıklayın ve Kampanyalardan Faydalanın…

Hemen Randevu Oluşturun

[]
1 1.Bölüm


keyboard_arrow_leftGERİ
İLERİkeyboard_arrow_right