Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

En genel şekli ile tıraşsız saç ekimi yöntemi, saç köklerinin alınacağı ve donör olarak tabir edilen alanda saçların tıraş edilmesine gerek kalmadan kıl köklerinin alınması ve hedeflenen bölgeye nakledilmesidir. Bu yöntem kişinin dış görünümünü koruyarak saç ekimi tekniklerinden faydalanmasına olanak tanır. Son yıllarda daha fazla ilgi gördüğünden tıraşsız saç ekimi nedir konusu daha fazla gündeme geliyor. Bu yöntem herkes için ideal olmayabiliyor. Özellikle çok büyük bir alana saç ekiminin yapılması gerektiğinde tıraşlı olan saç ekim teknikleri daha ideal bir tercih olabilir. Bu nedenle 3000 greftten daha fazla saç kökünün kullanılması gerektiğinde tıraşsız olan saç ekim yöntemleri yerine diğer yöntemlerin tercih edilmesinde fayda olacaktır.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle tıraşsız saç ekiminin iki farklı şekilde yapılabildiğini belirtmeliyiz. Bunlar; kısmen tıraşlı ve tamamen tıraşsız olarak adlandırılır.

Kısmen Tıraşlı Saç Ekimi

Donör olarak belirlenen bölgede çok küçük bir alanın tıraş edilmesi ile gerçekleştirilen saç ekim yöntemidir. Bu yöntemde tıraş edilen bölge küçüktür ve dışarıdan bakıldığında genel saç görünümünde bir fark hissedilmez. Çünkü donör bölge ense kısmıdır.

Ücretsiz Saç Analizi:

  Tıraşsız Saç Ekimi

  Saçlı deride hiçbir bölge tıraş edilmeden gerçekleştirilen saç ekimidir. İşlemde kullanılacak olan greft sayısının 1000’in altında olması gerekir. Daha fazla sayıda greft kullanılması gerektiğinde kısmen tıraşlı ya da tıraşlı saç ekiminin tercih edilmesine ihtiyaç duyulur. Hangi yöntemin kullanılacağına yapılan inceleme sonrasında greft sayısı belirlenerek doktorunuz tarafından karar verilir. Ancak traşsız saç ekimi yaptıranlar kadar kısmen tıraşlı saç ekimi yaptıranlar da görünüm noktasında bir problem yaşamıyor.

  tirassiz-sac-ekimi-nasil-yapilir

  Tıraşsız Saç Ekimi Faydaları

  Son yıllarda traşsız saç ekim işlemleri de büyük bir ilgi görüyor. Bu ilginin nedenlerine bakıldığında bazı avantajlar göze çarpıyor. Elbette traşsız FUE saç ekim ve DHI saç ekim yöntemlerinin arasında farklar vardır. İyileşme süresi açısından traşsız fue saç ekimi daha dezavantajlı bir yöntemdir.

  Ancak genel olarak bakıldığında şu avantajlar ön plana çıkıyor:

  • Saç kesimine gerek kalmaz ve saç uzunluğu açısından bir fark ortaya çıkmadığından kişinin sosyal yaşamdan uzak kalması gerekmez. Kısmen tıraşlı saç ekiminde de tıraş edilen bölge saçların altında kaldığından bu bölgenin kamuflesi gayet kolay olur.
  • İyileşme süresi gayet kısadır ve sadece 7 ila 10 gün sonrasında tamamen doğal bir görünüm ortaya çıkmaya başlar. İyileşme süresinin kısa olması nedeniyle kişinin günlük aktivitelerinden uzun süre ayrı kalması da gerekmez.
  • Kadınlar için en ideal saç ekim tekniklerinden biridir. Özellikle uzun saçlı kadınlarda saçların tıraş edilmesi travmatik sonuçlar doğurabiliyor. Bu nedenle tıraşsız yahut kısmen tıraşlı saç ekim işlemleri psikolojik açıdan da kadınların rahatlıkla tercih edebildiği yöntemlerdir.
  Ücretsiz Saç Analizi:

   Tıraşsız Saç Ekimi İle Normal Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

   • Öncelikle saç ekimi traşsız olarak gerçekleştirildiğinde bu uygulamadan faydalananlar için daha konforlu bir iyileşme dönemi yaşanır. Nedeni ise saçların tıraş edilmemesi ya da kısmen tıraş edilmesi nedeniyle uzun süre sosyal yaşamdan geri kalmaya gerek olmamasıdır.
   • Normal saç ekiminde saçlı deri alınarak içerisinde bulunan kıl kökleri ayıklanır. Ancak DHI tekniği ile tıraşsız saç ekimi yapıldığında sadece kıl kökleri özel bir cihaz ile alınarak hedeflenen bölgeye transfer edilir.
   • Erkekler için avantajlı bir seçenektir çünkü erkeklerde genellikle tepe bölgesinde geniş bir alanda saç kaybı meydana gelir. Bu nedenle saçların normal saç ekiminde tamamen tıraş edilmesi gerekir. Tıraşsız teknikte buna gerek kalmaz.
   • Tıraşsız saç ekiminde kişinin uygulamaya adaptasyonu daha kolay olur. İki yöntemin psikolojik açıdan boyutları farklıdır.
   • Normal saç ekimi ile traşsız saç ekimi sonuçları aynı olsa da iyileşme hızı farklıdır. Özellikle DHI tekniği kullanıldığında iyileşme daha hızlı meydana gelir.
   tirassiz-sac-ekimi-fiyatlari

   Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları

   Tahmin edilebileceği gibi traşsız saç ekimi fiyat konusunda her hasta için aynı rakamlara tekabül etmiyor. Bu nedenle saç ekimi için ne kadar bütçe ayrılması gerektiği konusunda net rakamlardan hatta bir fiyat aralığından bahsetmek yanıltıcı olabilir. Kısmen traşlı ve tamamen tıraşsız saç ekimi yöntemlerinde fiyatlar değişir. Kaç adet kıl kökünün transfer edileceği, ne kadarlık bir alana saç ekiminin yapılacağı gibi hususlar da dikkate alındığında fiyatların değişmesi gayet normal bir durumdur. Ancak randevu alarak saç kaybıyla ilgili basit bir incelemeden geçmeniz durumunda gerekli planlama yapılabilir ve tarafınıza hem saç ekim işlemi süreci hem de fiyat konusunda net bilgi iletilebilir.

   nerede-sac-ektirmeliyim

   Nerede Saç Ektirmeliyim?

   Saç ekiminden faydalanmak isteyenler nerede saç ektirmeliyim konusunda da araştırma yapmayı tercih ediyor. Aynı zamanda traşsız saç ekimi Acıbadem gibi spesifik araştırmalar da yapılabiliyor. Elbette internet ortamında araştırma yapılması önemlidir. Bu sayede saç ekiminden faydalanmak isteyenler hem uygulanan yöntemler hem de traşsız saç ekimi fiyatları konusunda fikir sahibi olabilir. Ancak önemli olan sadece fiyat odaklı bir seçim yapmamaktır.

   Saç ekiminde deneyim ve profesyonellik büyük önem taşıyor. Sonuçlardan memnun kalmak ve süreci problemsiz bir şekilde tamamlamak için mutlaka profesyonel bir saç ekim merkezine yönelmek gerekir. 8 yılı aşkın süredir saç ekimi alanında hizmet veren merkezimizde tüm aç ekim teknikleri başarıyla uygulanıyor. A++ ve JCI sertifikalı hastane ortamında en yeni tekniklerle saç ekimi hizmeti sunuyoruz. Uzman doktor ve sağlık personelimiz ile saç kaybı probleminize son verebiliriz.

   A++ Hastanede Ömür Boyu Garantili Saç Ekimi

   UZMAN EKİP AVANTAJI İLE
   BU AYA ÖZEL
   499€ İNDİRİM!

   Saç ekiminde yaklaşık 15 yıllık tecrübeye sahip NeoHairPlus Saç Ekim Uzmanları ile Güvenirilir,Garantili ve Ağrısız operasyon fırsatı!
   HEMEN FİYAT AL

   Uzmanlarımızdan Ücretsiz Destek Alın!