Safir FUE Saç Ekimi


Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmesi problemine en kalıcı çözümü sunan yöntem saç ekimidir. Günümüzde gelişen teknolojinin de yardımı ile saç ekiminin çok daha konforlu bir süreçle gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. En yeni tekniklerden biri de safir saç ekimi adımı taşıyor. Bu yeni yöntem pek çok açıdan avantajlı bir seçenektir.

Safir Fue Saç Ekimi Nedir?

Minimal invasiv teknikler kullanılarak gerçekleştirilen saç ekim çalışmalarında doğal ve gayet başarılı neticeler elde edilebiliyor. Son yıllarda safir fue tekniği nedir sorusunun yanıtının aranması, elde edilen başarılı sonuçlar ile yakından ilgilidir. Kristal olarak nitelenen safir taşı ile saç derisinde özel ve küçük kanallar açılması, bu yöntemin temelini oluşturuyor. Elbette uygulamanın yapılması için özel olarak geliştirilen aletler kullanılıyor. Saç ekiminde bu kanalların açılması için safirden üretilen keskin küçük bıçaklar kullanılıyor. Saç derisine herhangi bir zarar vermeyen kanallar, saç ekiminin ardından çok kısa bir süre içerisinde iyileşmeye başlıyor. Hızlı bir iyileşme sürecinin yaşanması ise kanalların safir taşıyla açılmasından kaynaklanıyor. Tüm bunlarla birlikte işlem sırasında doku hasarının minimal düzeyde olduğunu, kanamanın da diğer tekniklere nazaran daha az düzeyde gerçekleştiğini belirtmeliyiz. Safir taşının dokulara çok daha az oranda hasar vermesi nedeniyle iyileşme süreci de çok daha konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanıyor.


Bu yöntemle ilgili en çok merak edilen unsurlardan biri de acı hissedilip hissedilmediğidir. İşlem sırasında hiçbir şekilde acı, ağrı yahut kramp gibi olumsuz hisler yaşanmaz. Saç kaybı sorunundan şikayet edenler ve acı duymaktan korkanlar için safir tekniği saç ekimi yöntemi gayet ideal bir tercih olacaktır.

Safir Fue Tekniği Nedir?

Genel olarak bakıldığında safir yöntemi ile saç ekimi özel bıçaklar kullanılarak gerçekleştirilen bir saç ekim tekniğidir. Kullanılan özel aletler kişinin saç ve cilt yapısına göre belirlenir ve saç derisinde çok küçük kanalların açılması sağlanır. Deneyimli uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen işlem, daha kısa iyileşme süresi sunması, iyileşme sürecinin daha konforlu olması, daha geniş alanlara greft işleminin gerçekleştirilmesi gibi bazı yönleriyle ön plana çıkıyor. Çoğunlukla erkeklerin tercih ettiği bir yöntem olarak düşünülse de kadınlar da bu saç ekim tekniğinden sıklıkla faydalanıyor.

Safir Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Basit bir inceleme ile kişinin saç yapısına ve cilt durumuna uygun aletler seçilir. Ardından safir uç saç ekimi işlemi için kanal açılması aşamasına geçilir. Tamamen dikişsiz olarak yapılan işlemin ardından deride hafif bir kabuklanma meydana gelir ve bu durum gayet normaldir. Bu kabuklar kısa bir süre sonrasında kendiliğinden dökülür. Bu yöntemde uzun süreli istirahat gerekmez. Sadece kişinin safir fue saç ekimi sonrasında bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir.

Uygulama yapılan bölgenin sıcağa ve güneş ışınlarına bir süre maruz kalmaması önemlidir. Ağrısız bir yöntem olması nedeniyle ağrı kesici ilaç kullanımı gerekmez. İşlemden bir gün sonrasında kişinin gündelik yaşantısına dönmesi mümkündür ve çalışma hayatına da bir gün sonrasında dönülebilir. Bu yöntemde ekilen saçlarda dökülme olmadığını ve son derece doğal bir saç görünümü elde edildiğini belirtmeliyiz. Saçlarında seyrelme olanlar da tercih edebilir çünkü seyrek olan bölgelerin tamamen kapatılması da mümkün olabiliyor.

Safir Fue Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Çoğunlukla safir fue tekniği 6 – 8 saat sürüyor ve tek seansta saç ekiminin tamamlanması mümkün olabiliyor. Ender durumlarda ikinci seansa ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz.

Safir Fue Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Saç ekimi için uygun olan tüm adaylar sapphire saç ekimi yönteminden faydalanabiliyor. Saç ekimi açısından yöntemlere özgü bir fark olmadığını belirtebiliriz. Elbette genel olarak saç ekimi yaptırabilme konusunda çeşitli sınırlamalar bulunuyor. Bu sınırlamalar söz ettiğimiz teknik için de geçerlidir. Öncelikle kişinin 18 – 80 yaş aralığında olması koşulu aranıyor. Bununla birlikte kişinin sağlık durumunun da saç ekimine uygun olması, bu işlemin yapılmasına engel bir sağlık sorununun bulunmaması da gereklidir. Hem kadınlar hem de erkekler saç ekimi uygulamasından faydalanabilir. Ancak hamile olanların işlem için doğum sonrasını beklemeleri tavsiye ediliyor. Doğum ve emzirme döneminin tamamlanmasının ardından saç ekiminin yapılması mümkün olabiliyor.

Safir Fue Mi DHI Mı?

Sapphire fue saç ekimi ile DHI Saç Ekimi olarak adlandırılan teknik uygulama şekli açısından birbirinden farklıdır. FUE yönteminde tek bir seans içerisinde gerçekleştirilen greft ekimi 3000 – 4500 arasındayken diğer yöntem de rakam 1500 – 2500 arasında kalıyor. Ayrıca FUE tekniğinde tek seans içerisinde çok daha geniş bir alana saç ekiminin yapılabiliyor olması da önem taşıyor. Bir diğer fark da daha düşük maliyet sunabiliyor olmasıdır.

Yapılan basit bir inceleme sonrasında kişi için en uygun saç ekim yönteminin hangisi olduğuna karar verilebiliyor. Ne kadarlık bir alana saç ekiminin yapılması gerektiği, donör bölgedeki saç yoğunluğu ve saç yapısı gibi unsurlar dikkate alınıyor. Kişiye uygun yöntemin belirlenmesinin ardından kısa zamanda uygulama aşamasına da geçilebiliyor.

Kellik Kaderiniz Olmasın!

Safir FUE Saç Ekimi İçin Hemen Bilgi Al!

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamak İçin Sizi Bekliyor! Hemen WhatsApp Butonuna Tıklayın ve Kampanyalardan Faydalanın…

Hemen Randevu Oluşturun

[]
1 1.Bölüm


keyboard_arrow_leftGERİ
İLERİkeyboard_arrow_right