Kaş Ekimi

kas-ekimi

Kaş Ekimi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekiminin yapılmasından önce mutlaka ayrıntılı bir muayene yapılması gerekiyor. Bununla birlikte kişinin işlem için uygun bir aday olup olmadığının belirlenmesi için bazı kan testlerinin yapılması da gerekebilir. İnternette kaş ektirme paketleri olarak sunulan hizmetler kapsamında bu testlerin de olup olmadığının incelenmesi gerekir. Yapılan inceleme ve değerlendirme sonrasında kaş bölgesine ekim yapılacak olan kıl kökü sayısı belirlenir.

Kaş ekimi kapsamında transfer edilecek olan kıl kökü sayısının her bireyde aynı olmadığını belirtmeliyiz. Kıl kökü sayısında kaştaki seyrelme ya da dökülme kadar kişinin istekleri de dikkate alınıyor. İşleme başlanmadan önce kişinin mevcut rahatsızlıkları ve kullandığı ilaçlar hakkında uzmana bilgi vermesi önemlidir. Kan sulandırıcı nitelikte olan ilaçların kullanımı noktasında bu durum daha fazla önem taşıyor. Bu ilaçların işlemden önce kesilmesi gerekir. Bazı bitki çayları da kan sulandırıcı etkide bulunduğundan işlem öncesinde bitki çayı da tüketilmemelidir. Alkol ve sigara kullanımı kesilmelidir. Yüz ve göz bölgesine herhangi bir kozmetik ürün sürülmemesi de önem taşıyan unsurlardan biridir. İşleme gelinmeden önce makyaj yapılmamalı, yüz bölgesi temizlenmelidir.

Ücretsiz Saç Analizi:

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılıyor?

  Temel hatlar açısından bakıldığında saç ekimi ile kaş ekiminin arasında büyük farklar bulunmuyor. Bu nedenle kaş ekimi nasıl yapılıyor sorusunu genel olarak kaş bölgesine kıl kökünün transfer edilmesi şeklinde yanıtlayabiliriz. Kaç ekiminde DHI tekniği kullanılıyor ve bu sayede son derece doğal bir görünüm elde edilebiliyor. Kaş ekiminde kıl köklerinin yönü titizlikle belirlenmeli ve ayarlanmalıdır. Kıl köklerinin ise tıpkı saç ekiminde olduğu gibi ense bölgesinden alındığını söyleyebiliriz. DHI tekniğinin kaş ekiminde daha avantajlı bir seçenek olduğunu belirtmeliyiz. Bu teknikte fire oranı çok daha düşük düzeyde olur ve aynı zamanda iyileşme süresi de diğer tekniklere nazaran daha kısadır.

  kas-ekimi-nasil-yapiliyor

  Kaş Ekimi Aşamaları

  Genel olarak kaş ektirme aşamaları şu şekildedir:

  • Kişinin detaylı muayenesi yapılır
  • Bazı kan testlerinin yaptırılması istenir ve test sonuçları değerlendirilir
  • İşlemden faydalanmak istenen kişinin talepleri dinlenir ve kaş ekimi öncesi sonrası nasıl bi görünüm ortaya çıkacağı işlemden önce belirlenir
  • İşlem günü lokal anestezi ile donör bölgenin ve ekim yapılacak olan kaş bölgesinin uyuşturulması sağlanır
  • Choi adlı kalem cihaz ile kökler toplanır ve deri altına, kaş bölgesine direkt olarak yerleştirilir
  • Kaş ekimi tamamlanır ve kişi taburcu olarak evine dönebilir
  Ücretsiz Saç Analizi:

   Kaş Ekimi Sonrası Neler Yapılmalı?

   kas-ekimi-fiyatlari

   Kaş Ekimi Ne Kadar Sürer?

   Kaş ekiminden faydalanmak isteyenler internette bir araştırma yaptıklarında her konuda farklı bilgilerle karşılaşabilirler. Özellikle Acıbadem kaş ekimi gibi spesifik arama sonuçlarında da farklı bilgiler olabilir. Bunun nedeni her teknikte ya da her bireyde kaş ekiminin süresinin farklı olabilmesidir. Kaç adet kıl kökünün transfer edileceğine bağlı olarak değişmekle birlikte bu işlemin süresi çoğunlukla 1 saat ile 3 saat arasında değişir. İşleme başlanmadan önce kaş ekiminin ne kadar süreceği konusunda tarafınıza net bir bilgi iletilecektir. Sürenin işlemi yapan doktor seçimi ile ilgisinin çok fazla olmadığını belirtmeliyiz. Yani en iyi kaş ekimi yapan doktor tarafından işlemin yapılması durumunda da işlem süresi kısalmaz.

   Ekilen Kaş Dökülür Mü?

   Ekilen kaşlarının bir kısmının dökülmesi söz konusu olabilir ve bu durum son derece normaldir. DHI tekniği ile kaş ektirmek isteyenler için de bu durum geçerlidir çünkü ekilen kıl köklerinde bir miktar fire olabilir. Bununla birlikte işlemden bir süre sonrasında ki bu süre çoğunlukla 1 aydır, kıl köklerinin yeni konumlarına adapte olmaları için de dökülmeleri söz konusu olabiliyor. Ancak sonrasında bu köklerden kıllar yeniden çıkacaktır.

   Erkek Kaş Ekimi ve Kadın Kaş Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

   Öncelikle erkek kaş ekimi ile kadın kaş ekimi arasında çok büyük farklar bulunmadığını belirtebiliriz. Erkeklerde yüz şekli ve saç yoğunluğu gibi unsurlar dikkate alınarak daha yoğun bir kaş görünümü istenebiliyor. Bu durumda daha fazla sayıda kıl kökünün transfer edilmesi gerekiyor ve haliyle kaş ekimi fiyatları da değişebiliyor. Kadınlarda ise daha düzgün bir kaş hattının çizilmesi isteniyor ve daha titiz bir çalışma gerekiyor. Bunun dışında uygulanan teknikler ya da donör bölge seçimi gibi unsurlarda bir fark bulunmaz

   A++ Hastanede Ömür Boyu Garantili Saç Ekimi

   UZMAN EKİP AVANTAJI İLE
   BU AYA ÖZEL
   499€ İNDİRİM!

   Saç ekiminde yaklaşık 15 yıllık tecrübeye sahip NeoHairPlus Saç Ekim Uzmanları ile Güvenirilir,Garantili ve Ağrısız operasyon fırsatı!
   HEMEN FİYAT AL

   Uzmanlarımızdan Ücretsiz Destek Alın!