Kaş Ekimi


Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken yerlerden biri kaşlardır. Yüzün ifadesinde de belirleyici olan kaşlar estetik açıdan büyük önem taşıyor. Duyguların ifade edilmesinde, mimiklerde ve jestlerde de belirleyici olan kaş görünümü, kimi zaman kaş kıllarındaki seyrelmeler ya da dökülmeler nedeniyle nahoş bir duruş kazanabiliyor. Kazalar, travmatik unsurlar, cilt problemleri, yanık ve kesikler, hormonal unsurlar gibi pek çok farklı nedene bağlı olarak kaş dökülmesi sorunu yaşanabiliyor. Hatalı kaş alımı sonrasında da kaş bölgesindeki yoğunluk eski haline kavuşamayabiliyor. İşte bu gibi durumlarda kaş ekimi işleminden faydalanılıyor.

Hem kadınlar hem de erkekler için gerçekleştirilebilen kaş ekimi işleminin gayet başarılı sonuçlar sunduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir kaş kaybı meydana gelmediğinde, sadece kişinin daha gür bir kaş görünüme sahip olmak istemesi durumunda da kaş ekiminden rahatlıkla faydalanılabilir. Günümüzde kaş ekme fiyatları da gayet makul rakamlardan oluşuyor. Bu nedenle kaş ekim fiyatları noktasında da endişe edilmesine gerek kalmıyor.

Kaş Ekimi Öncesinde
Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekiminin yapılmasından önce mutlaka ayrıntılı bir muayene yapılması gerekiyor. Bununla birlikte kişinin işlem için uygun bir aday olup olmadığının belirlenmesi için bazı kan testlerinin yapılması da gerekebilir. İnternette kaş ektirme paketleri olarak sunulan hizmetler kapsamında bu testlerin de olup olmadığının incelenmesi gerekir. Yapılan inceleme ve değerlendirme sonrasında kaş bölgesine ekim yapılacak olan kıl kökü sayısı belirlenir.

Kaş ekimi kapsamında transfer edilecek olan kıl kökü sayısının her bireyde aynı olmadığını belirtmeliyiz. Kıl kökü sayısında kaştaki seyrelme ya da dökülme kadar kişinin istekleri de dikkate alınıyor. İşleme başlanmadan önce kişinin mevcut rahatsızlıkları ve kullandığı ilaçlar hakkında uzmana bilgi vermesi önemlidir. Kan sulandırıcı nitelikte olan ilaçların kullanımı noktasında bu durum daha fazla önem taşıyor. Bu ilaçların işlemden önce kesilmesi gerekir. Bazı bitki çayları da kan sulandırıcı etkide bulunduğundan işlem öncesinde bitki çayı da tüketilmemelidir. Alkol ve sigara kullanımı kesilmelidir. Yüz ve göz bölgesine herhangi bir kozmetik ürün sürülmemesi de önem taşıyan unsurlardan biridir. İşleme gelinmeden önce makyaj yapılmamalı, yüz bölgesi temizlenmelidir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Temel hatlar açısından bakıldığında saç ekimi ile kaş ekiminin arasında büyük farklar bulunmuyor. Bu nedenle kaş ekimi nasıl yapılıyor sorusunu genel olarak kaş bölgesine kıl kökünün transfer edilmesi şeklinde yanıtlayabiliriz. Kaç ekiminde DHI tekniği kullanılıyor ve bu sayede son derece doğal bir görünüm elde edilebiliyor. Kaş ekiminde kıl köklerinin yönü titizlikle belirlenmeli ve ayarlanmalıdır. Kıl köklerinin ise tıpkı saç ekiminde olduğu gibi ense bölgesinden alındığını söyleyebiliriz. DHI tekniğinin kaş ekiminde daha avantajlı bir seçenek olduğunu belirtmeliyiz. Bu teknikte fire oranı çok daha düşük düzeyde olur ve aynı zamanda iyileşme süresi de diğer tekniklere nazaran daha kısadır.

Kaş Ekimi Aşamaları

Genel olarak kaş ektirme aşamaları şu şekildedir:

  • Kişinin detaylı muayenesi yapılır
  • Bazı kan testlerinin yaptırılması istenir ve test sonuçları değerlendirilir
  • İşlemden faydalanmak istenen kişinin talepleri dinlenir ve kaş ekimi öncesi sonrası nasıl bi görünüm ortaya çıkacağı işlemden önce belirlenir
  • İşlem günü lokal anestezi ile donör bölgenin ve ekim yapılacak olan kaş bölgesinin uyuşturulması sağlanır
  • Choi adlı kalem cihaz ile kökler toplanır ve deri altına, kaş bölgesine direkt olarak yerleştirilir
  • Kaş ekimi tamamlanır ve kişi taburcu olarak evine dönebilir

Kaş Ekimi Sonrası Neler Yapılmalı?

Kaş ekimi sonrasında yaşanan süreç ve dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Operasyondan sonraki ilk 3 gün oldukça kritiktir. Çünkü ilk 3 gün artık iyileşmenin başladığı dönemdir.
  • İlk 3 gün kaş bölgesinin yıkanmaması ve olabildiğince bu bölge ile temas edilmemesi gerekir.
  • Kaş ekiminin yapıldığı bölgenin güneş ışınlarından korunması gerekir.
  • İlk 3 gün çay, kahve gibi kafein içeren içeceklerden, alkol ve sigaradan uzak durulması gerekir.

Kaş Ekimi Ne Kadar Sürer?

Kaş ekiminden faydalanmak isteyenler internette bir araştırma yaptıklarında her konuda farklı bilgilerle karşılaşabilirler. Özellikle Acıbadem kaş ekimi gibi spesifik arama sonuçlarında da farklı bilgiler olabilir. Bunun nedeni her teknikte ya da her bireyde kaş ekiminin süresinin farklı olabilmesidir. Kaç adet kıl kökünün transfer edileceğine bağlı olarak değişmekle birlikte bu işlemin süresi çoğunlukla 1 saat ile 3 saat arasında değişir. İşleme başlanmadan önce kaş ekiminin ne kadar süreceği konusunda tarafınıza net bir bilgi iletilecektir. Sürenin işlemi yapan doktor seçimi ile ilgisinin çok fazla olmadığını belirtmeliyiz. Yani en iyi kaş ekimi yapan doktor tarafından işlemin yapılması durumunda da işlem süresi kısalmaz.

Ekilen Kaş Dökülür Mü?

Ekilen kaşlarının bir kısmının dökülmesi söz konusu olabilir ve bu durum son derece normaldir. DHI tekniği ile kaş ektirmek isteyenler için de bu durum geçerlidir çünkü ekilen kıl köklerinde bir miktar fire olabilir. Bununla birlikte işlemden bir süre sonrasında ki bu süre çoğunlukla 1 aydır, kıl köklerinin yeni konumlarına adapte olmaları için de dökülmeleri söz konusu olabiliyor. Ancak sonrasında bu köklerden kıllar yeniden çıkacaktır.

Erkek Kaş Ekimi ve Kadın Kaş Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

Öncelikle erkek kaş ekimi ile kadın kaş ekimi arasında çok büyük farklar bulunmadığını belirtebiliriz. Erkeklerde yüz şekli ve saç yoğunluğu gibi unsurlar dikkate alınarak daha yoğun bir kaş görünümü istenebiliyor. Bu durumda daha fazla sayıda kıl kökünün transfer edilmesi gerekiyor ve haliyle kaş ekimi fiyatları da değişebiliyor. Kadınlarda ise daha düzgün bir kaş hattının çizilmesi isteniyor ve daha titiz bir çalışma gerekiyor. Bunun dışında uygulanan teknikler ya da donör bölge seçimi gibi unsurlarda bir fark bulunmaz.

Kellik Kaderiniz Olmasın!

Kaş Ekimi İçin Hemen Bilgi Al!

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamak İçin Sizi Bekliyor! Hemen WhatsApp Butonuna Tıklayın ve Kampanyalardan Faydalanın…

Hemen Randevu Oluşturun

[]
1 1.Bölüm


keyboard_arrow_leftGERİ
İLERİkeyboard_arrow_right