Ağrısız – Acısız Saç Ekimi

agrisiz-acisiz-sac-ekimi

Lokal Anestezi ile Ağrısız Saç Ekimi

Saç ekimi işlemlerinde kişinin herhangi bir acı ya da ağrı hissetmiyor olması, uygulama öncesinde lokal anestezinin yapılmasından kaynaklanır. 

Lokal anestezi, tüm vücutta anestezi etkisinin hissedildiği bir yöntem değildir. Sadece saç ekimi için kıl köklerinin toplanacağı bölge ile ekimin yapılacağı bölgede uyuşma etkisi yaratır. Bu sayede ağrısız saç ekimi işlemi de rahatlıkla yapılabilir. Lokal anestezi yöntemi ameliyatlarda kullanılan ve ağız narkoz içeren bir anestezi yöntemi asla değildir. Son derece hafif bir anestezi ilacı kullanılır ve bu nedenle kişide anestezinin olumsuz etkileri de gözlemlenmez. Çoğu kişide anesteziden kaynaklı mide bulantısı ya da baş arısı gibi şikayetlerin bile olmadığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla acı ya da ağrı yaşanacağı endişesinden arınarak rahatlıkla saç ekimi yöntemlerinden faydalanılabilir.

Ücretsiz Saç Analizi:

  Acısız Saç Ekimi Nasıl Olur?

  Safir FUE tekniği olarak bilinen yöntem ile ağrısız saç ekim işleminin yapılması mümkündür. Aynı zamanda DHI tekniği ile de tamamen ağrısız anestezi saç ekimi uygulaması yapılabilir. Mikro cerrahi yöntemler ile gerçekleştirilen saç ekimi işleminde özel olarak tasarlanan ve gayet küçük olan medikal cihazlar kullanılıyor. Cilde derin kesiler açılmıyor ve dikiş atılması gibi uygulamalar kesinlikle yapılmıyor. Özel başlığı bulunan mikro cerrahi cihazlarının yardımı ile kolaylıkla kıl köklerine ulaşılabiliyor. Kıl köklerinin toplanması ve ardından saçsız olan bölgeye bu köklerin yerleştirilmesi işlemi sırasında derine minimum düzeyde hasar oluşuyor. Saç ekiminin ardından deride geniş yaralar değil sadece hafif düzeyde bir kabuklanma meydana geliyor. Kabuklanma ise uzun süreli bir şikayet değildir. Kişinin cilt yapısına bağlı olarak kabuklanma probleminin ortadan kalktığı süre değişebilir. Ancak bu sürenin genellikle bir hafta ile 10 gün arasında olduğunu söyleyebiliriz. Sonrasında bu sorun da ortadan kalkıyor ve kişinin günlük rutinine geri dönmesi mümkün hale geliyor.

  Elbette tüm işlemlerde olduğu gibi saç ekiminden sonra da bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. İyileşme döneminde saç ekiminin yapıldığı bölgenin darbelerden ve sürtünmeden korunması önemlidir. Kozmetik ürünler bu bölgeye sürülmemeli ve bölgenin güneş ışınlarından bir süre korunması gerekir. Ekimin yapıldığı bölgeye masaj yapılmaması hatta olabildiğince bu bölgeyle temastan kaçınılması da önemlidir.

  Bu kısa iyileşme döneminde deniz, havuz, sauna ve hamam gibi ortamlardan uzak kalmak da işlemin başarısını sekteye uğratmamak açıcından önem taşır. Uzman tarafından aktarılan öneri ve uyarıların ciddiye alınması durumunda sorunsuz bir iyileşme dönemi yaşanır.

  agrisiz-acisiz-sac-ekimi-nasil-olur

  Acısız & Ağrısız Saç Ekimi Avantajları

  • Saç kaybı sorunu nedeniyle yaşanan özgüven sorunları ya da asosyal bir yaşam sürmek gibi sorunlar, acısız ağrısız saç ekimi sayesinde ortadan kalkar.
  • Kişinin acı duyacağı endişesi ile saç ekiminden uzak kalması gerekmez ve güvenle bu uygulamadan faydalanmak için harekete geçilebilir.
  • Yaşanabilecek ağrı düşüncesi, bu tür uygulamalardan önce hastalarda ciddi düzeyde stres yaratabiliyor. Oysa işlemin tamamen acısız olarak yapılacağının bilinmesi durumunda bu sürecin stres ve gerginlikten uzak şekilde tamamlanması mümkün hale geliyor.
  • İyileşme döneminde saç görünümü konusunda estetik kaygıları olanlar tıraşsız ağrısız saç ekimi yönteminden faydalanabiliyor. Bu yöntemde saçlar tıraş edilmediğinden uzun süre evde zaman geçirmeye de gerek kalmıyor. Kişinin iş hayatına ya da sosyal yaşantısına kısa zamanda geri dönmesi mümkün oluyor.
  Ücretsiz Saç Analizi:

   agrisiz-acisiz-sac-ekimi-fiyatlari

   Ağrısız Saç Ekimi Fiyatları

   A++ Hastanede Ömür Boyu Garantili Saç Ekimi

   UZMAN EKİP AVANTAJI İLE
   BU AYA ÖZEL
   499€ İNDİRİM!

   Saç ekiminde yaklaşık 15 yıllık tecrübeye sahip NeoHairPlus Saç Ekim Uzmanları ile Güvenirilir,Garantili ve Ağrısız operasyon fırsatı!
   HEMEN FİYAT AL

   Uzmanlarımızdan Ücretsiz Destek Alın!